Srbija opredeljena za unapređenje odnosa sa Ujedinjenim Kraljevstvom

Bez autora
Apr 13 2025

Ministar spoljnih poslova u Vladi Republike Srbije u tehničkom mandatu Marko Đurić poručio je danas u Antaliji da je Srbija opredeljena za unapređenje saradnje sa Ujedinjenim Kraljevstvom, na temeljima tradicionalno dobrih odnosa dveju zemalja i naroda.

Đurić je tokom sastanka sa državnim ministrom za Evropu, Severnu Ameriku i prekomorske teritorije Ujedinjenog Kraljevstva Velike Britanije i Severne Irske Stivenom Dautijem, održanom na marginama Antalijskog diplomatskog foruma, razmotrio niz aktuelnih geopolitičkih tema, kao i političko-bezbednosnu situaciju u regionu.

Ministar se osvrnuo i na nedavnu posetu šefa diplomatije Ujedinjenog Kraljevstva Dejvida Lamija Srbiji, tokom koje je postignut dogovor o proširenju postojećih bilateralnih političkih konsultacija dodatnim temama koje bi činile strateški dijalog.

S tim u vezi, šef srpske diplomatije je istakao da se poslednjih godina ekonomska saradnja Srbije i Ujedinjenog Kraljevstva dinamično razvija, što daje dodatni podstrek jačanju veza dveju zemalja.

Ocenite tekst
Komentari
Prikaži više 
 Prikaži manje
Ostavite komentar

Prijavite se na Vaš nalog


Zaboravili ste lozinku?

Nov korisnik